2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Interviu Cyworld: „Lonely” - piesa lunii mai

In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 3682
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/05/2011

MesajSubiect: Interviu Cyworld: „Lonely” - piesa lunii mai   Vin 03 Iun 2011, 07:08

Q.1 Felicitări! Ați avut onoarea de a câștiga ‘Song of the Month’ la Digital Music Award pentru că 2NE1 a fost cel mai iubit artist al lunii mai. Puteți să ne împărtășiți gândurile voastre față de această realizare?

[CL] În primul rând, vreau să le mulțumesc sincer tuturor celor care iubesc această melodie. Suntem foarte fericite și surprinse că am primit atâta iubire din partea multora, deși nu am avut activități de promovare.

Q.2 Mulți oameni deja cunosc piesa „Lonely”, dar vă rog să prezentați această melodie.

[Dara] „Lonely” e puțin diferită față de celealte piese cu care ne-am prezentat până acum. Cred că această melodie arată în mod distinctiv fiecare voce a membrilor. Melodia e redată de o chitară acustică și instrumente cu corzi ce cântă într-un tempo lent. E piesa lui Teddy, iar versurile spun că ne putem simți singuri, chiar dacă avem pe cineva important lângă noi.

Q.3 „Lonely” a fost interpretată o singură dată, însă e în fruntea clasamentelor. Sunteți supărate că n-ați putut prezenta o interpretare unică?

[MINZY] Cred că o interpretare strălucește atunci când reprezintă melodia. Am considerat că „Lonely” se potrivește mai bine cu o interpretare în care publicul se poate regăsi, decât cu o apariție impunătoare. Vom arăta spectacolul unic și puternic al 2NE1 cu un alt cântec.

Q.4 Multe din melodiile voastre sunt apreciate, pe lângă această piesă premiată. Vă rog să ne spuneți care melodie 2NE1 e preferata voastră.

[BOM] E foarte greu să alegem una singură, pentru că fiecare piesă reprezintă un episod. Voi alege „Lonely”, pentru că e cea pe care o promovăm în prezent. O cântăm foarte des în ultima vreme, iar versul “Even if I’m with you, I’m so lonely” („Chiar dacă sunt cu tine, mă simt atât de singură”) exprimă perfect singurătatea. E puțin cam dură, nu crezi?

Q.5 Abia așteptăm următorul single. Vă rog să ne spuneți ce planuri aveți de promovare sau pentru un nou album.

[DARA] Am fost foarte ocupate în ultima vreme, pregătind următorul nostru mini album. Exersăm noi melodii și interpretări și abia așteptăm să vi le arătăm. Vă rog să le așteptați și voi cu drag!

Q.6 Dacă ați avea o zi liberă, ce ați vrea să faceți?

[DARA] Aș vrea să merg într-o vacanță de vară, pentru că se încălzește foarte tare! Vreau să merg într-un mini concediu de vară. Poate în sezonul estival. Primul nostru concert va fi vara! Și trebuie să prezentăm noul album prin piese ce se potrivesc cu sezonul estival, așa că vom fi probabil și mai ocupate decât până acum.

Q.7 În final, vă rog să transmiteți un mesaj fanilor cyworld!

[CL] Suntem mereu bucuroase că vă place muzica noastră! Ne pregătim să vă cucerim cu muzică și mai bună, cu un album mai bun și cu primul nostru concert. Iubiți-ne în continuare! Mulțumim!

Sursa: Cyworld
Eng. trans: DCidiot@CLTheBaddestFemale.com
shared by 21bangs
Ro trans: Saru @TuaeniwonRo
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://2ne1romania.forumhit.ro

Interviu Cyworld: „Lonely” - piesa lunii mai
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
2NE1 Romania :: Media :: Interviuri-
Mergi direct la: