2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Interviul lui CL pentru „DAZED DIGITAL”

In jos 
AutorMesaj
Sweetty Wolf
Blackjack

Puncte : 4284
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/07/2011
Varsta : 19
Localizare : Seoul, South Korea

MesajSubiect: Interviul lui CL pentru „DAZED DIGITAL”   Dum 31 Mar 2013, 05:33

KPOP’s BADDEST FEMALE
Rapperul „rău” al trupei 2NE1,CL a vorbit cu noi despre timpul ei liber,colegele de trupă și despre cum este să fii muza lui Jeremy Scott.
Cântăreața și rapperul CL este una dintre cele patru membre a celebrului grup kpop,2NE1.Rihanna i-a dat „follow” pe Instagram,s-a întâlnit și s-a distrat cu A$AP.Prietenă apropiată cu Jeremy Scott,care le-a făcut ținutele pentru „New Evolution – WORLD TOUR”,ea a devenit și muza lui.
În ciuda fetelor de la GG sau Wonder Girls,care depun mult efort pentru a fi recunoscute global,2NE1 au intrat foarte ușor pe piața „V.I.P” din America,având chiar și câteva concerte de succes.De asemenea,ele au reușit să lucreze cu Will.I.Am,să joace într-o campanie americană pentru Adidas,împreună cu Nicki Minaj și au fost lăudate de către MTV, BBC, Forbes, CNN, Elle și Rolling Stone.
Muzica lor – electro pop cu note hip-hop – este „mare”,îndrăzneață și obraznică,ocolind aegyo și obrajii pufosi,cu ochi mari anime cu care toate grupurile feminine kpop ne-au obisnuit.În schimb,CL și membrele 2NE1,Minzy,Bom și Dara au adoptat un stil ascociat cu contemporanii lor de sex masculin ( colegii de agenție,BIGBANG),cu mașini rapide,ținte,indiferență și coregrafii agresive.
Anul trecut,2NE1 au scos un singur single și anume „I LOVE YOU”.Iar schimbările stilistice de ritm,profunde și neîntâlnite până acum,au arătat o față total schimbată a celor patru style icons,care din 2009,de la debut s-au învârtit în jurul valorii stilului conștient de kpop.
Adesea,sincer și în avans,CL a devenit un model și pentru fani,dar și pentru alți rapperi din industrie.Grupuri precum GLAM,EXO-K care sunt influențate vizual de către 2NE1,dar și în alt mod pentru trupe precum EvoL,D-UNIT sau B.A.P.

DAZED DIGITAL:Care este momentul tău preferat petrecut recent cu membrele 2NE1?

CL:De fapt,nu pot alege unul.E foarte greu,dar iubesc să călătoresc cu ele și să ne întâlnim fanii din întreaga lume.Îmi place atunci când suntem pe scenă.Acela este timpul nostru.A fost primul show in Seoul,când ne-am început turul,am avut contact vizual și am fost gen „OK.Sa-i dăm drumul!”.Am simțit acei fluturași.A fost un moment bun.Ne-am început show-ul și în același timp primul tur global.

DD:Ce se mai aude de noul album al 2NE1?

CL:Este încă în lucru.Am filmat unul din videoclipuri,însă nu am scos nimic nou de foarte mult timp așa că ne străduim să fie ceva special.

DD:Sunteți emoționate?După atâta timp în care ați lipsit...

CL:Suntem mai mult entuziasmate decât emoționate.Mor după scenă și vreau să interpretez noi melodii.

DD:Ai un cântec favorit pe acest album?

CL:Ei bine,nu pot vorbi despre titlu sau alte detalii,dar este un cântec lent.Este foarte emoționant,dar foarte diferit de „Lonely” sau de alte cântece liniștite pe care le-am avut.Iubesc acest cântec.Este vorba de lipsa unei persoane și ne-a fost foarte ușor să „ne conectăm” cu acest cântec pentru că scena și fanii ne-au lipsit foarte mult.

CL cu A$AP Rocky

DD:Mulți idoli au familii care nu le susțin idea de a deveni vedetă.Unii chiar pierd legătura cu familia pentru asta,însă tatăl tău și-a arătat public sprijinul lui față de tine și ceea ce faci.Ești încă apropiată de el,în ciuda programului încărcat?

CL:Da,desigur.Tatăl meu trăiește în Paris acum și este foarte ocupat tot timpul,dar întotdeauna vorbim unul cu altul.A scos o carte pentru copii și mi-a folosit multe dintre desene.El obișnuia să-mi deseneze lucruri când eram mică și să-mi spună povești.A făcut din asta o întreagă carte pentru copilași.A fost special.Îi mulțumesc pentru faptul că m-a sprijinit mereu.Am dăruit cartea multor persoane și eram foarte fericită.Erau și câteva desene cu mine când eram tânără.Și după cum am spus, multe desene făcute de mine,ca și cadouri pentru el.
DD:Ca parte din familia YG/2NE1,încă trăiești viața tipică a dormitoarelor de idoli?

CL:Avem un apartament.Ne-am mutat de curând.Familiile membrelor trăiesc în Coreea,însă familia mea trăiește peste tot în lume.Ele pot să se întoarcă acasă oricând doresc,dar eu nu pot,așa că am locul meu.Locuiesc singură.

DD:Ce alte grupuri de fete cred sau simt 2NE1 că nu le ajung nici la degetele de la picioare?Nu gelozie,dar poate o competiție?

CL:Încă ne descoperim pe noi înșine ca 2NE1.Fiecare dintre noi este diferită așa că ne însipirăm și ne „impingem de la spate” una pe alta.

DD:Hai să vorbim despre fete.La care dintre ele te duci atunci când ai momente dificile?

CL:Defapt,nu merg la niciuna pentru că eu sunt liderul și nu vreau să le distrug pe dinăuntru.Nu vreau să le arăt problemele mele,astfel încât ele să se poată baza pe mine.

DD:Atunci la cine mergi pentru consiliere?

CL:Cu singuranță la Teddy.El scrie toate cântecele noastre și este producătorul nostru exclusiv.Este singurul căruia îi împart toate gândurile mele.Dacă trec printr-un moment dificil,împart asta cu el.E ca o lumină călăuzitoare.E mult mai în vârstă,îmi dă sfaturi și are grijă de mine ca fată și ca interpret.

DD:Ți se spune fashionista sau the baddest female.De la ce vin toate astea?De unde aceste titluri?

CL:Nu știu.Acestea sunt doar lucruri care îmi plac,dar nu o fac pentru titluri.Nu fac asta ca lumea să mă numească fashionista sau lider,dar iubesc moda și arta și ma bucur de ceea ce fac.Iubesc să fiu numită Baddest Female.Pe scenă sunt rea,astfel încât să pot fi numită așa.

DD: Te vezi lucrând în design sau preferi să fii o muză?

CL:Sunt mai mult un timp de muză.Chiar și atunci când vine vorba de muzică,vreau să fiu muza.

DD:Vrei să începi o serie de modă în stilul tău propriu,CL?

CL:Nu vreau asta 100%.Încă aștept.Poate într-o zi,însă acum vreau să fiu muză pentru cineva.

DD:Cine,în special?

CL:Îmi place Jeremy Scott,e greu...Îmi place Karl Lagerfield și Riccardo SITIC.Este greu să alegi unul.Poți să-i pui pe toți trei.

CL cu Jeremy Scott

DD:Stilistic vorbind,2NE1 sunt modele și limita barierei,dar recent toate v-ați împărțit pentru patru reviste și ați experimentat o imagine mult mai feminină.Unde va ajunge imaginea fashion 2NE1 în viitor?

CL:Revistele și ședințele foto separate pe care le-am făcut au fost doar pentru amuzament.Împreună avem acea semnătură a stilului 2NE1,dar individual avem acea aură proprie deci am vrut să arătăm lumii o altă latură a noastră.Ne îmbrăcăm după starea noastră de spirit – în fiecare zi.În ceea ce privește viitorul,va depinde mereu de genul de muzică abordat.Aspectul ar trebui să coincidă cu tema melodiilor.Modul în care ne simțim depinde,așa că stilul îl vom lua după asta.

DD:Te intitulezi singură o „dependentă” de muncă.De unde tot acest haos energetic?

CL:Cred că este sândegele meu,deoarece părinții mei sunt ambii niște muncitori plini de ambiție și mereu munceau cât eu eram mică.Iubesc să muncesc și tot ceea ce fac.

DD:Dar timpul tău liber?

CL:Nu știu ce să fac așa că mă mențin ocupată.Nu pot să stau pur și simplu acasă fără să fac nimic.Nu sunt bună la asta.Acum o lună am fost foarte foarte răcită așa că a trebuit să stau locului nu pentru că am vrut,ci pentru că a trebuit.Am stat în pat o săptămână și nu m-am putut ridica.Corpul meu mi-a spus că am nevoie de odihnă.

DD:Fanii tăi s-au tot întrebat pe unde ești ăn ultimul timp.

CL:Am fost cu turul global anul trecut,dar fanii coreeni au fost ca și cum..„Unde ești?”.Am lucrat tot timpul așa că ei nu m-au putut vedea.Nu ne-am putut scoate albumul din cauza turului.Dacă îl vroiam gata,trebuia să fie înainte de tur.Momentul a fost foarte rău și pentru că nu am vrut ca anul să treacă și noi să nu scoatem nimic,am ieșit din anonimat cu „I LOVE YOU”.Am făcut-o pentru fanii noștri și deși a fost diferit față de melodiil noastre obișnuite,am încercat să facem ceva nou.

DD:În afara Asiei,piața a picat excesiv,însă cu toate astea 2NE1 au lăsat impresii puternice.Când călătorești,vezi Kpop-ul înflorind în țările npn-asiatice?Nu crezi că asta poate merge în masă,astfel încât și alte grupuri să poată experimenta atenția de care artiștii YG au parte?

CL:Nu știu despre alte grupuri sau artiști,dar noi încercăm să facem muzică globală,du doar pentru anumite locuri.Pentru noi,nu e vorba despre unde o faci,ci despre cum o faci.

DD:Ești una dintre cele mai încrezătoare,deschise fete din Kpop.De unde vine toată această încredere?

CL:E de la a te iubi pe tine însuți.Toată lumea trece prin aceste faze ale adolescenței și chiar și fetele frumoase pot crede că sunt urâte.Este vorba despre a merge la un alt nivel atunci când asta te lovește.Poți trece mai departe,însă e greu să te ridici.

DD:Te-ai îngrijorat vreodată despre ceea ce cred alții despre tine?

CL:Da.Am trecut prin faza asta atunci când chiar îmi păsa de gândurile celorlați despre mine.A fos în 2011 și toată lumea a încercat atunci să mă pună la pământ din cauza încrederii mele.Așa că m-am gândit: „Trebuie să mă gândesc la asta,sau să fac ceea ce-mi place și pur și simplu să fiu eu?”.M-am luptat pentru un timp,dar trăiești numai o data și poți fi numai tu.Nu poți fi altcineva.Nu vreau să-mi trăiesc viața regretând lucruri.Vreau să spun ce vreau să spun și să fac ce vreau să fac.Aceste momente nu se mai pot întoarce,deci trebuie să apreciezi fiecare moment.Trebuie să respecți
și să aprecizi în viață,dar trebuie să crezi în tine.

DD:Ți-ai petrecut adolescența ca un trainee,iar acum ca adult trăiești ca idol.Ce experiențe sau activități crezi că ai pierdut?

CL:Îmi lipsesc doar lucruri simple cum ar fi mersul la întâmplare pe stradă sau vizionarea unui film,dar în rest am trecut prin toate etapele prin care fetele trec atunci când cresc.

DD:Există vreun loc unde ai vrea să mergi sau de unde te inspiri?

CL:Sunt locuri unde vreau să merg.Aș vrea să ajung în Egipt sau Grecia și alte locuri în genul ăsta.Mi-ar plăcea să călăresc o cămilă în Egipt.Chiar mi-ar plăcea.Indiferent unde merg este pentru muncă,însă vreau să merg în India.Ar fi drăguț să experimentez asta.Le ador cultura,arta și istoria.
DD:Ce în afară de înregistrări și scenă te face fericită?

CL:Lucrui simple precum familia,prietenii,lumina soarelui sau mâncarea bună.

DD:Ești intrebată des despre tipul tău ideal sau despre relații...

CL:Nu am timp pentru relații.Lucrez din greu în fiecare zi.Nu caut pe cineva cu care să merg la întâlniri.Nu voi merge la întâlniri întâmplător.
DD:Asta înseamnă că nu îți plac întâlnirile aleatorii?Și,în sensul romantic,ai nevoie de un alt idol,sau de cineva din industrie pentru a te înțelege?

CL:Nu îmi displac întâlnirile de acest gen.Este doar faptul că în acest moment nu am timp.Nu e neapărat nevoie să fie din industrie.Dacă ne iubim,mă va înțelege oricum.

DD:Cum te descurci cu tabloidele și poveștile pe care aceștia le crează?

CL:Este trist,dar nu prea am scandaluri.Eu nu fac asta cu mine.

DD:Pe forumuri,practica de a susține două celebrități intr-un cuplu imaginar te-a pus lângă colegii tăi de la YG,în particular G-Dragon și Taeyang din BIGBANG.

CL:Este oarecum drăguț,dar nu e adevărat.E amuzant (râde).Sunt bucuroasă că ei fac asta,pentru că nu am crezut că vor face așa ceva niciodată.

DD:Oamenii cred că sunt relații reale dar secrete pentru că tu postezi foarte des imagini cu aceștia doi și păreți foarte apropiați.

CL:Eu nu aș face asta dacă am fi cu adevărat un cuplu.

Source: dazeddigital
Credits:clbaddestfemale,ygladies and allkpop
RO TRANS:Sweety Wolf@2NE1Romania
Shared by 2NE1Romania

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Interviul lui CL pentru „DAZED DIGITAL”
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
2NE1 Romania :: Media :: Interviuri-
Mergi direct la: