2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Interviu 2NE1: "Deşi tatuajul meu era pictat cu un pix, nu s-a şters uşor"

In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 3682
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/05/2011

MesajSubiect: Interviu 2NE1: "Deşi tatuajul meu era pictat cu un pix, nu s-a şters uşor"   Mier 03 Aug 2011, 09:59

2NE1 seamănă mult cu o băutură acidulată, ca parte din industria muzicală. În 2009, patru fete cu patru personalităţi diferite s-au unit şi au pătruns în industria muzicală insuflând energie pură. Au prins la public datorită personalităţilor unice, într-o perioadă în care toată atenţia era captată de trupele de fete în stil "flower power". Acum se numără printre cei mai populari artişti, în Japonia, dar chiar şi în Europa.

Toate cele cinci piese de pe cel de-al doilea mini-album au fost "all-kill". De asemenea, şi-au început oficial promovările în Japonia, iar colaborarea cu maestrul scenei hip-hop Will.I.Am merge ca unsă.

2NE1 au declarat: “N-am purtat niciodată costume 'flowery' dintr-o bucată în emisiunile TV. Vrem să le arătăm tuturor că muzica noastră diferă de cea a altor trupe de fete datorită personalităţilor noastre unice.”.

- Toate piesele voastre au fost lansate ca single.
“Sincer vorbind, în timp ce lucram la primul nostru album, am considerat că nu aveam destule piese, aşa că am lansat un mini-album. Cu toate că şi pe acesta erau puţine piese, calitatea fiecăreia dintre ele a fost suficient de bună ca să le lansăm pe toate ca single. E un album de care noi, personal, suntem mulţumite. Fiecare cântec are un stil diferit. Se pare că vom reuşi să arătăm diferite laturi ale trupei 2NE1.” (Sandara Park)

- Reacţia publicului la single-ul ‘Ugly’ a fost foarte bună.
“E o piesă realizată de Teddy oppa, cu un sound rock puternic. Sper ca versurile să transmită mesajul mai bine decât interpretările live ale cântecului. Vorbeşte despre singurătatea şi anxietatea pe care toţi o simţim cel puţin o dată în viaţă. M-am simţit singură de multe ori. Când termin de cântat şi cobor de pe scenă, am mereu un gol în suflet.” (CL)

- A trecut aproape un an de la ultimele activităţi de promovare în Coreea.
“Pauzele noastre sunt lungi. Chiar şi în timp ce produceam piesele, am avut timp să ne încărcăm bateriile. Dar această foame de promovare ne face să ne bucurăm şi mai mult când apărem în emisiuni. Când ni se dă timp liber din senin, nu ştim ce să facem cu el. A fost cea mai relaxată perioadă de după debut, dar mi-am dorit să reluăm promovările cât mai repede.” (CL)

- Ce aţi făcut în timpul liber?
“Am plecat toate într-o vacanţă de o lună. Eu am vizitat Franţa. Tatăl meu a avut o expoziţie, dar am vrut, mai mult ca orice, să mă simt liberă. Însă am rămas surprinsă când am văzut că mă recunoaşte lumea pe stradă. Uneori, oamenii se uitau la mine, înclinau capul şi când îşi dădeau seama că sunt eu se grăbeau înspre mine. Am văzut şi elevi care aveau stickere cu 2NE1 pe ghiozdan. O dată am intrat într-un magazin şi se auzea Can’t Nobody din difuzoare şi am fost foarte fericită.” (CL)

- Aveţi vreo poveste interesantă legată de producerea acestui album?
“Noi filmăm mereu videoclipurile în Namyangju. Dacă filmăm timp de o săptămână, trebuie să stăm la motel. De fapt, am fost acolo atât de des, încât deja avem un motel favorit. Asta nu e ceva ce ar trebui să spună o trupă de fete.... ha ha ha.” (Gong Minji)

- Cu fiecare album încercaţi să vă transformaţi.
“Simţim că avem responsabilitatea de a arăta mereu o altă latură a noastră. Teddy oppa nu e genul care să producă un singur gen de muzică. Muncim mult ca să putem aborda diverse tipuri de muzică, de la rock la hip hop.” (Park Bom)

- Tatuajele voastre au devenit subiect de discuţie.
“Lonely a fost un cântec foarte calm, însă din punct de vedere vizual, am vrut ca de această dată să par mai dură, iar în final am decis să îmi fac un tatuaj. A fost desenat cu un pix, dar nu s-a şters decât după câteva zile. Îmi făceam griji că atunci când voi ajunge în Japonia, nu voi putea trece de verificarea de la aeroport din cauza tatuajului. ” (Gong Minji)

- Suntem curioşi să ştim cum merg activităţile din Japonia.
“La începutul anului, am pătruns pe piaţa muzicală japoneză, însă din cauza cutremurului, ne-am întrerupt activităţile de promovare. Din moment ce e Japonia, nu avem intenţia să arătăm o altă latură a noastră, aşa că intenţionăm să avem aceeaşi promovare ca şi în Coreea. Am fost fericită când Jeremy Scott a fredonat I Am The Best în coreeană. Vrem să creăm o legătură cu tinerii japonezi dintr-o perspectivă coreeană.” (CL)

- Aţi studiat multă japoneză?
“Celelalte au studiat înainte de debut, iar CL a locuit în Japonia timp de 7 ani. Eu sunt mult în urmă, dar de fiecare dată când deschid cartea mi se face somn. Încă sunt cu mult în urmă.” (Sandara Park)

- Deja sunteţi noile staruri Hallyu.
“Din moment ce limba şi înfăţişarea noastră sunt diferite, ar putea fi greu ca fanii să se regăsească în imaginea noastră, dar e interesant să vezi cât de interesaţi sunt de muzica şi videoclipurile noastre. Când intru pe Youtube, văd multe cover-uri după melodiile noastre, şi ei copiază chiar şi expresiile. Rămân şocată. O dată, Will.I.Am a avut un concert în Brazilia şi un fan chiar ţinea un lightstick cu numele nostru. Uneori, când avem emisiuni cu public, văd fani care poartă Hijabs.” (CL)

- Care credeţi că sunt lipsurile voastre?
“Cred că am lipsuri când vine vorba de emisiuni de divertisment. Niciuna din membre nu e foarte bună la vorbit. Putem vorbi despre lucruri serioase, dar ne este greu atunci când trebuie să facem lumea să râdă. Parcă ni se strâmbă feţele în grimase.” (Sandara Park)
“Personalitatea mea era la început foarte asemănătoare unui otaku (N/T:o persoană foarte introvertită). Când e vreo adunare, stau tăcută într-un colţ. Nu reuşesc să îmi adaptez sentimentele unei anumite ocazii.” (Park Bom)

- Credeţi că sunteţi "The Best" dintre trupele de fete?
“Nu. Tot ce credem noi e că "Facem muzică diferită de celelalte trupe." Bineînţeles că muzica nu poate fi niciodată la fel, dar credem că prsonalitatea e importantă, şi încercăm de fiecare dată să ne forţăm limitele şi să încercăm diferite stiluri.” (CL)

-Veţi susţine primul vostru concert de la debut, ‘Nolza’
“Încă de la debut, unul din ţelurile noastre a fost să avem un concert. Vreau să susţinem un concert în care să putem alerga de colo-colo, să ne jucăm cu publicul. ‘Nolja’, titlul concertului, e ceea ce strigăm înainte să urcăm pe scenă, în loc de ‘fighting’. Pentru concert, poate însemna de asemenea 'Vino să te joci cu noi'.” (Gong Minji)

- Ce metodă folosiţi pentru a scăpa de emoţii înainte să urcaţi pe scenă?
“Mă uit în oglindă şi spun 'Sunt Beyonce'. După aceea, mă simt încrezătoare.” (Park Bom)
“Coafurile mele sunt un izvor de încredere pentru mine. Îmi ridic părul în stil Vegeta şi privesc de sus pentru că vreau să par puternică.” (Sandara Park).

Sursa: http://news.nate.com/view/20110803n05071
Eng trans: GEE @ ygladies.com
Ro trans: Saru @TuaeniwonRo
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://2ne1romania.forumhit.ro

Interviu 2NE1: "Deşi tatuajul meu era pictat cu un pix, nu s-a şters uşor"
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
2NE1 Romania :: Media :: Interviuri-
Mergi direct la: