2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Interviu 2NE1: "We are the Best when we play on stage"

In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 3682
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/05/2011

MesajSubiect: Interviu 2NE1: "We are the Best when we play on stage"   Mier 03 Aug 2011, 23:52

2NE1 e una dintre puţinele trupe care îşi stabilesc p poziţie independentă în această lume a 'idolilor'. Deşi nu au trupuri 'perfecte' şi picioare lungi şi subţiri, muzica lor deosebită şi simţul estetic de neegalat le-au adus mult succes, atât în Coreea, cât şi în afara ei. În ultima zile, toate piesele de pe cel de-al doilea mini-album al lor au devenit hituri, uimind încă o dată industria muzicală coreeană. În septembrie, ele îşi vor face debutul şi în Japonia. Pe data de 1, ne-am întâlnit cu cele 4 membre, CL (20), Park Bom (27), Sandara Park (27) and Gong Minji (17) în clădirea YG Entertainment.

> Începând cu single-ul digital 'Lonely', lansat în aprilie, şi 'I am the Best', ajungând în prezent, la single-ul 'Ugly', toate melodiile de pe mini-album au luat cu asalt topurile muzicale şi s-au clasat pe primele locuri.
CL: În mod normal, oamenii ţin minte numai single-ul principal de pe album, iar multe dintre piese nu se bucură de adevăratul lor potenţial. Am vrut ca toate piesel noastre să strălucească. Am muncit mult ca să putem dezvălui câte o melodie nouă la fiecare 3 săptămâni, odată cu un nou videoclip, o nouă coregrafie şi noi costume. E interesant să vedem că nu există, totuşi, nicio legătură între cele 5 melodii.

> Deşi cu puţin timp în urmă ţipaţi 'I am the Best', acum cântaţi despre durerea cauzată de aspectul lipsit de atractivitate, în melodia 'Ugly'. Voi, 2NE1, cu ce concept vă potriviţi mai mult?
CL: Ne potrivim cu ambele. Când suntem pe scenă, trebuie să avem mereu o atitudine de genul 'suntem cele mai bune'. Însă toate fetele se simt nesigure pe ele cel puţin o dată în viaţă.
Sandara Park: Şi eu mă simt complexată uneori, şi tristă alteori. Versurile piesei 'Ugly' nu se limitează doar la aspectul exterior, se poate referi şi la rănile sufleteşti.

> Veţi avea debutul japonez în septembrie. Fanii din Londra au cerut un spectacol acolo şi au organizat chiar şi un flash mob. Care credeţi că e secretul în a cuceri fanii străini?
CL: În primul rând, faptul că muzica noastră e bună? (râde). Coregrafia şi vestimentaţia noastră sunt şi ele alese ca să poată exprima muzica aşa cum trebuie, şi aşa ne alcătuim noi spectacolele. Un alt motiv ar putea fi abundenţa de cuvinte în engleză din versurile noastre. Vrem să schimbăm versurile noastre în japoneză pentru debutul din Japonia.

> Există un cadru în videoclip în care cântaţi la tobe. Aveţi o melodie în care folosiţi sunete redate de o tobă Janggu. Vă pasionează muzica tradiţională coreeană?
Gong Minji: Personal, datorită bunicii mele (Gong Okjin, faimoasă pentru dansul ei 'cocoşat'), am un mare interes faţă de acest domeniu. Pentru albumul precedent, coregrafia pentru mişcările noastre a fost realizată de un coregraf străin, conform cu felul în care vroiam noi să ne exprimăm pe scenă.
CL: Din moment ce ne urmăresc mulţi fani de peste hotare, muncim mult pentru a îmbina muzica tradiţională coreeană cu muzica pop. Însă e mult mai interesant decât credeam.

> Veţi susţine primul vostru concert de după debut la Sala Olimpică, în Parcul Olimpic din Seul, în perioada 26-28 august.
Sandara Park: Vom prezenta diferite forme de interpretare, de la o formaţie live, până la muzică electronică. Pentru solo-ul meu, exersez la chitară acustică de 3 luni încoace.

> Păreţi destul de puternice când sunteţi pe scenă, dar când trebuie să vorbiţi, păreţi foarte timide. Ce crede Minji despre celelalte membre?
Gong Minji: Suntem diferite una de alta. (San)Dara unni e foarte simpatică şi drăguţă, dar hainele pe care le poartă sunt mai mult în genul hip hop. E foarte carismatică de obicei, dar uneori foloseşte expresii exagerate. (râde) CL unni e ca o leoaică pe scenă, dar e foarte dulce. În comparaţie cu Bom unni, care e foarte emotivă când cântă, farmecul ei e chiar puţin sălbatic.
Park Bom: Minji e încă tânără, dar uneori se comportă foarte matur şi îmi dă impresia că e ca o mamă. Are mare grijă de mine şi Dara.

Membrele 2NE1 strigă tare 'Nolja! (Să ne jucăm!)' de fiecare dată când urcă pe scenă. Au spus că stilul lor muzical nu poate fi exprimat ptrin-un singur cuvânt sau o sigură regulă. Care va fi limita pentru aceste fete?

Sursa: http://news.nate.com/view/20110803n01203
Eng trans: GEE @ ygladies.com
Ro trans: Saru @TuaeniwonRo
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://2ne1romania.forumhit.ro

Interviu 2NE1: "We are the Best when we play on stage"
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
2NE1 Romania :: Media :: Interviuri-
Mergi direct la: