2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Interviu cu CL pentru CITIZENS DAILY - „Lidera grupului 2NE1 urcă in topuri alături de băieți mari”

In jos 
AutorMesaj
Sweetty Wolf
Blackjack

Puncte : 4284
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/07/2011
Varsta : 19
Localizare : Seoul, South Korea

MesajSubiect: Interviu cu CL pentru CITIZENS DAILY - „Lidera grupului 2NE1 urcă in topuri alături de băieți mari”   Mier 05 Iun 2013, 09:29

Primăvara aceasta a marcat reveniri sau debuturi uimitoare încă de la început.De la PSY,Cho Yong Pil la Shinhwa  sau Lee Hyori, toți au scos single-uri sau albume noi.
Însă printre ei este un idol care a câștigat foarte multă popularitate odată cu dezvăluirea noului său cântec. Ea este lidera 2NE1,CL (Lee ChaeRin - 22 de ani).La fel ca și 2NE1,care au debutat în 2009,CL are acel stil muzical plin de personalitate.
Ne-am întâlnit cu CL într-o cafenea din Seul, pe 3 iunie.

CL: ” M-am gândit mereu la un solo și în sfârșit s-a întâmplat.Defapt,nu eram deloc preocupată de acest lucru.Acum o lună,președintele YG (Yang HyunSuk ) mi-a spus : „Hai să iți facem debutul solo.” și așa a început.Sunt chiar bucuroasă că pot promova un cântec care mă reprezintă. (râde)”

CITIZENS DAILY: ”The baddest female” este un cântec hip-hop cu un beat încet care pare să se potrivească perfect cu rapul carismatic al lui CL.Are un refren captivant ”난 나쁜 기집애” (Sunt o fată rea). A fost creat dintr-o micuță conversație dintre CL și Teddy (Park Hong Jun – 35 de ani).

CL: „Acum ceva timp,glumeam cu Teddy oppa și brusc cuvintele „Fată rea” au apărut în discuție.Am avut un sentiment bun despre asta și oppa a spus că ar fi grozav ca atunci când voi avea activități solo,să am un cântec de genul acesta.”

CITIZENS DAILY: CL care radiază de carismă pe scenă este cu adevărat diferită în viața de zi cu zi.

CL: „Am încercat din greu să separ viața lui ChaeRin de cea a lui CL.Mulți cred că merg foarte des prin cluburi,că îmi place să beau sau să „mă joc”,dar nu este așa. (râde)Sunt defapt o persoană căreia muzica îî ocupă mare parte din timp și este distractiv.În zilele în care mă odihnesc,gătitul este hobby-ul meu.Am gătit odată pentru membre și ele au spus că a fost chiar bun.Când sunt singură vreau să trăiesc ca și ChaeRin.Dar dacă sunt pe scenă,cu siguranță voi fi doar CL.”

CITIZENS DAILY: Ți-ai început cariera solo și cu aceasta ai și oferit publicului aspirațiile tale de artist.Deși a fost doar un singur cântec,ai dezvăluit că vrei să lansezi pe viitor un album întreg plin de culoare.

CL: Îmi plac de asemenea rock-ul și muzica R&B.Desigur,baza va fi în continuare hip-hopul,dar sper să pot fi capabilă să vă arăt mai multe nuanțe în viitor.Chiar dacă acum sunt cunoscută ca și „CL lidera 2NE1” sper ca în timp să pot deveni doar „CL”.

Source: Citizens Daily
Credits: clbaddestfemale
Traducerea și adaptarea : Jojo Meow@YGFR
Shared by 2NE1Romania

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Interviu cu CL pentru CITIZENS DAILY - „Lidera grupului 2NE1 urcă in topuri alături de băieți mari”
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
2NE1 Romania :: Media :: Interviuri-
Mergi direct la: