2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Interviu: Lee Chaerin este ca aroma bogată a cafelei proaspăt prăjite

In jos 
AutorMesaj
Dody
Blackjack

Puncte : 6775
Reputatie : 3
Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 21
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Interviu: Lee Chaerin este ca aroma bogată a cafelei proaspăt prăjite   Vin 21 Iun 2013, 06:27

photo 130607_ods4001_zps20db0a38.jpg

Numele real a lui CL este Lee Chaerin. Pentru non-celebrități, numele de scenă poate fi nefamiliar. Cu toate acestea, pentru celebrități, este o alegere comună. CL a debutat ca lideră a grupului 2NE1 în 2009 și de atunci ea a arătat un caracter puternic și intens. De aceea când oamenii se întreabă despre CL, ei se gândesc la 'puternica unnie'. Deci, pentru o oră, în loc de 'puternica unnie', ea a dat dovadă de-a lungul interviului de o 'dongsaeng blândă'. Farmecul lui Lee  Chaerin este ca aroma bogată a cafelei proaspăt prăjite. Ne-am întâlnit cu CL pe 5 Iunie la o cafenea în Seogyo-dong, Seoul.

photo 130607_ods3002_zps18908276.jpg

Prima melodie solo a lui CL, ‘The Baddest Female', apărută după 4 ani de la debutul ei a primit atenție înainte de a fi dezvăluită. Ideea primei melodii a lui CL ca solistă este titlul îndrăzneț. După lansarea ei, melodia a 'măturat' diverse topuri muzicale, arătând că a fost un debut solo de succes. Deși oamenii nu sunt obișnuiți cu o melodie cu un ritm lent de 70 BPM, dub step și dougie, ei cred în CL și au ascultat melodia acesteia. 

CL:Mi-am făcut muzica, spectacolele și videoclipul gândindu-mă să nu mă bucur de asta doar cu fanii, ci cu toată lumea. Cred că de aceea acestă melodie solo e făcută așa. Pentru că e un cântec pe care îl prețuiesc cu adevărat, am pus multă dragoste și afecțiune. Cred că 'The Baddest Female’ este un început bun pentru cariera mea solo.” 

‘The Baddest Female' este produsă de Teddy, dar versurile care reprezintă femeile independente au fost scrise de CL personal. CL nu a scris numai versurile, a fost implicată și în planificare și organizare și a ajutat la creearea videoclipului. A avut, de asemenea, mulți oameni respectabili care au participat la asta. CL a schimbat în total 15 costumații pentru videoclip. Outfit-urile au fost toate alese de ea. De unde provin inspirația și pasiunea ei? 

CL:Nu este nicio inspirație specială. De fapt, din momentul în care am discutat despre debutul meu solo, m-am întalnit și am vorbit despre asta cu personalul de înregistrare, regizorii, producătorii și funcționarii peste 10 ore în fiecare zi. Așa cum am continuat să vorbim, am fost de acord în a avea diversitate în îmbrăcăminte, machaj, hairstyle, regie, etc. Cu gândul la rezultate, a fost ușor și amuzant și am fost capabilă să mă concentrez pentru că am avut la dispoziție 4 zile pentru asta. Mai târziu, când voi privi înapoi, cred că va fi o amintire plăcută.” 

photo 130607_ods3000_zps4e458001.jpg

Lui Chaerin 'îi plac tricotatul, gătitul... e dependentă de cafeaua rece de la magazin'.
Se pare că CL este genul care cântă mult, dar de fapt acasă își petrece timpul în liniște. Asta e atunci când se transformă în originala Lee Chaerin.

Caracterul lui CL este unul foarte muzical, în timp ce Lee Chaerin este genul 'homebody'. Îmi place să tricotez și să fac mâncare acasă. Deși nu am prea mult timp să stau acasă, câteodată îmi place să ies să fac o plimbare și să mă bucur de natură. Îmi place cu adevărat să ascult muzică. Deși acest tip de schimbare drastică ar putea ieși rău, are, de asemenea, un sens. Mă gândesc la mine ca CL când sunt pe scenă și Lee Chaerin când nu sunt.”, a explicat ea. 

Tricotatul, gătitul, plimbările, nu i se potrivesc lui CL, dar i se potrivesc cu siguranță lui Lee Chaerin. 

CL:Îmi place să găsesc restaurante bune. Zilele astea, cafeua rece cu alune de 1,000 won găsită la un magazin a 'câștigat'. Știi de asta, nu? (Da). A fost o dată când am venit cu o cafea rece în camera de lucru de la studio și următoarea zi toți oppas beau asta (râsete).

photo 130607_ods3002_zps18908276.jpg

Lee Chaerin + CL 'Ca solist vreau să fiu devotată muzicii mele… Satisfacția lui CL la 23 de ani'.

Lee Chaerin are atât personalitatea unei tinere cât și pe cea a unei femei mai batrâne. A devenit CL și a vorbit despre muzică. Ea a reușit să prezinte cu succes un caracter feminin independent și încrezător prin  ‘The Baddest Female', dar cum a reacționat ea la reacția oarecum negativă a unor oameni?

CL:Este o melodie solo hip-hop unică, astfel încât ar putea fi oarecum un punct negativ. Chiar și când fac activități cu 2NE1, nu cred în aceste lucruri (mainstream). Voi păstra stilul acesta nou pe care l-am adoptat și voi face ce îmi place. Dacă oamenilor le place muzica mea și dacă voi dezvolta un anumit tip de legatură cu ei, atunci cred că mi-am atins scopul. În calitate de solist, vreau să mă dedic muzicii mele.” 

Urmează ca 2NE1 să aibă comeback undeva în luna Iunie. Începând cu  anul trecut ea a fost în  ’2NE1 world tour’, noua ei melodie solo și acum o să revină ca membră 2NE1.  CL a început ca trainee la YG când avea 16 ani și în 5 ani a devenit cântăreață. CL a zâmbit și a arătat că este mulțumită să fie doar ea însăși. 

CL:Îmi doresc să trăiesc fidelă și fericită în loc să fiu lacomă. Lucrez din greu pentru realizarea acestui lucru. Mă simt recunoscătoare doar pentru posibilitatea de a sta aici și de a da acest interviu. ” 

CL a spus că 'bad' din ‘The Baddest Female’ nu înseamnă 'rău' ci cool și încrezător. Pentru CL, Lee Chaerin este partea ascunsă a unei femei adevărate. 

Sursa: Kukinews
Credit: clthebaddestfemale
Traducere RO: Dody
Shared by 2ne1romania.net

Vezi profilul utilizatorului

Interviu: Lee Chaerin este ca aroma bogată a cafelei proaspăt prăjite
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
2NE1 Romania :: Media :: Interviuri-
Mergi direct la: