2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2013.12.07] 2NE1 divulgă noi secrete la SBS „Choi Hwa Jung’s Power Time”

In jos 
AutorMesaj
Sweetty Wolf
Blackjack

Puncte : 4284
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/07/2011
Varsta : 19
Localizare : Seoul, South Korea

MesajSubiect: [2013.12.07] 2NE1 divulgă noi secrete la SBS „Choi Hwa Jung’s Power Time”   Lun 27 Ian 2014, 07:29

Au trecut trei ani de la ultima apariție a fetelor la acest radio show, dar prietenia pe care 2NE1 o au cu gazda emisiunii este încă vie. Înainte de a cânta „Missing you”, acestea au dezvăluit câteva secrete nemaiauzite.

DJ-ul Choi Hwa Jung le-a întrebat pe fete: „Nu este cantina YG faimoasă pentru că servește mâncare delicioasă? ”
Toate fetele au confirmat acest lucru spunând „Da, este cu adevărat delicioasă!”, dar Park Bom a continuat : „Dar eu nici măcar nu mă apropii de locul acela deoarece sunt la dietă.”, făcând pe toată lumea să izbucnească în râs.

Atunci, Choi Hwa Jung a sărit la alt nivel și a întrebat: „Aveți prieten?”.  CL a răspuns: „Eu nu am. Și defapt, nu există deloc băieți care să mă contacteze. Oamenii sunt intimidați de mine și de obicei, le este greu să mă abordeze.”

2NE1 au vorbit de asemenea despre subiecte precum moda și serialul „The heirs”. Bom a spus: „Recent, m-am îndrăgostit de Kim Tan (Lee Min Ho) din „The heirs”, care este momentan unul dintre show-urile mele favorite.” Dara a continuat spunând că personajul ei preferat este Choi Young Do ( Kim Woo Bin), în timp ce Minzy l-a ales pe Trash (Jung Woo) din „Replay 1994”. CL a spus: „Nu am văzut cele două drame, așa că nu știu despre ce e vorba.”

Choi Hwa Jung a complimentat-o de asemenea pe Minzy pentru faptul că este din ce în ce mai frumoasă. Aceasta a răspuns: „Am făcut foarte multe exerciții de slăbit și prin urmare cred că arăt mai bine. Trebuie să am grijă de aspectul meu și de propriul trup.”

CL a spus că 2NE1 nu poartă mereu ceea ce le pregătește stilistul. Cât despre moda de pe aeroport aceasta a continuat: „Cred că este cu adevărat amuzant și interesant când plecăm din Coreea, dar este foarte dificil când ne întoarcem acasă.”

În acea zi, CL a dezvăluit: „ Am primit mai multe oferte de la Hollywood, dar nu le-am acceptat. Încă nu am făcut nimic cu adevărat important în muzică așa că vreau să mă concentrez pe 2NE1 și activitățile solo. Dacă o să am aceste șanse din nou, mai târziu, mi-ar plăcea să încerc.”

☻Choi Hwa Jung: Am auzit că ați plâns în timp ce înregistrați „Missing you”.
CL:  Am aflat asta mai târziu, dar toate ne-am gândit una la cealaltă în timpul înregistrărilor, la cum ne va lipsi 2NE1 atunci când se va termina.

☻CHJ:  De ce vă este dor?
CL: Este greu de spus... Ce crezi, Dara?
Dara:  Dacă ar trebuit să aleg, ar fi partea mea fresh pe care am avut-o când am debutat.
Minzy: Îmi este dor de zilele în care eram stagiar.
Bom: Acum că Minzy a adus vorba, cred că asta îmi lipsește și mie. Sau prietenii, pentru că în ultimul timp nu am timp să-i văd.
CL: Cred că îmi lipsește copilăria. Gândesc ca un copil, dar nu mă pot comporta ca unul și să fug peste tot.

☻CL: Stilurile noastre sunt diferite, deci stilistul nostru încearcă să ne îmbrace similar pe scenă.  Nu purtăm niciodată exact ce ne pregătește stilistul.
Dara: Îmi place să port haine pentru băieți pentru a arăta cât de adorabil arată aceste haine pe o fată.

☻CHJ: Câte kilograme ați pierdut în ultimul timp?
Bom: Nu știu exact, nu verific.

☻Cea mai de preț comoară a voastră:
Minzy: Câinele meu.
CL:  Eu.
Bom: Vocea mea.
Dara: Cei  din jurul meu. 2NE1, familia...

☻Modelul vostru în viață:
CL: Dali. Îmi place de ceva vreme.

☻Ultimul mesaj pe care l-ați primit:
Dara: Dadoongie.
CL: Managerul.
Minzy: Managerul.

☻Culoarea actuală a unghiilor:
CL: Negru,
Minzy: Alb și negru.
Bom: Alb.

☻Ultimul lucru pe care l-ați căutat online:
Dara: Sandara Park.
Bom: Park Bom.
CL:  „Angel” a lui ASAP Rocky.
Minzy: Minzy.

☻Ultimul lucru pe care l-ați văzut la TV:
Minzy: Replay 1994.
Dara: Replay 1994.
Bom: The Heirs.

☻Tipul vostru ideal?
Bom: Kim Tan (Personaj principal al dramei „The Heirs”, Lee Min Ho)
Dara: Choi Young Do (Personaj al dramei „Thei Heirs”, Kim Woo Bin)

☻Ultima poză pe care am făcut-o:
Dara: O s-o postez mai târziu.
CL: Am postat-o deja.
Bom: Nu-mi amintesc.
Minzy: Eu am fotografiat-o pe Dara,

☻Ultimul lucru pe care l-ați  cumpărat:
Dara: Haine.
Bom: Machiaj.
CL:  A fost ceva pentru Minzy, Dara și Bom.
Minzy: O perie pentru câini.

☻Ultimul comliment pe care l-ați primit:
Dara: Ești frumoasă astăzi.
CL: Arăți cool.
Bom: Ești mai slabă.
Minzy: Cânți bine live.

☻Ce ați mâncat ultima dată.
CL: Am băut cafe latte.
Bom: Nu-mi amintesc.
CL: Ai mâncat prăjituri.
Bom: Ah~
Minzy: Terci de ovăz.

☻Abilitățile speciale ale celor din 2NE1:
CL: Pot face fetele să mă placă.
Dara: Oppa! Chaerin oppa!
Dara: În ultimul timp sunt bună la a face o față tristă.

☻Juniorii care v-au captat atenția:
Dara: WINNER. Sunt foarte drăguți.
CL: WINNER.
Minzy: WINNER.
Bom: WINNER.

Source: YG-Life, Yahoo PH, allkpop
Credits: ygladies
Shared by 2NE1 Romania.
RO TRANS: Jojo Meow@YGFR

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2013.12.07] 2NE1 divulgă noi secrete la SBS „Choi Hwa Jung’s Power Time”