2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.03.25] CL colaborează cu SKRILLEX: Va deveni aceasta noua muză a pieţei muzicale pop din S.U.A?

In jos 
AutorMesaj
DianaMihaela
Blackjack

Puncte : 4524
Reputatie : 1
Data de inscriere : 24/07/2012
Varsta : 20
Localizare : Bacau

MesajSubiect: [2014.03.25] CL colaborează cu SKRILLEX: Va deveni aceasta noua muză a pieţei muzicale pop din S.U.A?   Mier 26 Mar 2014, 09:24

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se preconizează că CL, lidera trupei 2NE1, va lăsa o impresie foarte bună pe piaţa muzicală din S.U.A.

După realizarea celui de-al doilea album al trupei 2NE1, 'CRUSH', CL a colaborat cu SKRILLEX la noul său album care se aşteaptă să fie în top 10 la Billboard 200.

Împreună cu G-DRAGON, alături de Teddy, producătorul de la YG Entertainment, şi CHOICE37, CL a colaborat cu SKRILLEX la noul său album, 'RECESS'. Artiştii de la YG au participat la realizarea melodiei 'DIRTY VIBE', în care rap-ul lui CL şi al lui G-DRAGON este impresionant.

Având în vedere că noul album al lui SKRILLEX va fi în top 10 la Billboard 200, este de aşteptat ca şi partenerii lui de colaborare, CL şi G-DRAGON, să primească multă atenţie pe piaţa muzicală pop din S.U.A.

Este de aşteptat ca CL să primească mai multă apreciere pe piaţa muzicală pop globală datorită noului album al trupei 2NE1, 'CRUSH', care este pe locul 61 la Billboard 200 şi datorită participării la albumul lui SKRILLEX. În plus, după cum spun zvonurile, CL va apărea în videoclipul lui PSY, un star global care primeşte o atenţie enormă de la fanii de muzică pop din toată lumea, fapt care o va ajuta şi mai mult pe CL.

Cu ceva vreme în urmă, CL, ca membră a trupei 2NE1, a colaborat cu artişti globali. Ea i-a atras atenţia rapper-ului american, will.i.am, şi a lucrat la albumul acestuia, '#willpower', alături de Britney Spears, Justin Bieber, şi Miley Cyrus.

Pe de altă parte, CL va merge în Shanghai, China, pe 11 aprilie pentru turneul mondial al trupei 2NE1, 'ALL OR NOTHING' şi se va întâlni cu fanii locali.

Sursa: ygunited.com
Trans RO: DianaMihaela@2NE1Romania

Park Doa
Blackjack

Puncte : 2264
Reputatie : 0
Data de inscriere : 07/10/2012
Varsta : 19
Localizare : Romania-Slatina

MesajSubiect: Re: [2014.03.25] CL colaborează cu SKRILLEX: Va deveni aceasta noua muză a pieţei muzicale pop din S.U.A?   Mier 26 Mar 2014, 12:35

Good CL, good!! Good job!! ;)
Ma bucur ca a realizat asa de multe <3 Dar din cate am mai vazut... parca CL a spus ca nu va aparea in videoul lui PSY... sau sa fie o colaborare, asa am inteles eu :D Probabil nu am inteles bine. Anyway, abia astept sa apara toate astea <3
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2014.03.25] CL colaborează cu SKRILLEX: Va deveni aceasta noua muză a pieţei muzicale pop din S.U.A?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
2NE1 Romania :: Media :: Știri-
Mergi direct la: