2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.04.20] Interviul fetelor din 2NE1 pentru Nylon Korea

In jos 
AutorMesaj
Sweetty Wolf
Blackjack

Puncte : 4284
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/07/2011
Varsta : 19
Localizare : Seoul, South Korea

MesajSubiect: [2014.04.20] Interviul fetelor din 2NE1 pentru Nylon Korea   Dum 27 Apr 2014, 07:40

1.) Nylon Korea: Chiar dacă l-ați întâlnit pe Marvin pentru prima oară, arătați de parcă erați prieteni buni și vă cunoșteați de foarte mult timp.
CL:  Este ciudat, dar chiar m-am simțit de parcă îl știam pe Marvin de ceva timp. Îmi cunoaște caracterul foarte bine. Când am avut ședința foto nu ne-am bazat pe un singur concept, ci am făcut lucruri noi într-o manieră liberă. Asta m-a ajutat să mă simt în largul meu.
MINZY: Marvin era tăcut, dar am avut o ședință foarte puternică.
DARA: La început mi-a fost greu să înțeleg emoțiile lui Marvin din cauza feței lui care nu trădează niciun sentiment. Nu eram sigură dacă modul în care pozez îi place sau nu. Când facem ședințe cu staff-ul nostru obișnuit suntem instruite și ghidate mereu, în continuu, dar Marvin a avut puterea de a descoperi lucruri bune fără prea multă vorbă.
BOM: Mi-a plăcut foarete mult cum Marvin a respectat ceea ce 2NE1 a vrut să facă. Când a trebuit să fiu fotografiată separat, pe pat, i-am spus că ar fi bine să facem pozele în timp ce stăteam întinsă fiindcă eram obosită. El a fost foarte cool și a răspuns: „Ok, este în regulă.”

2.) Nylon Korea: 2NE1 pare un grup care se bazează pe unicitate și se descurcă atunci când vine vorba de a arăta lumii puterea fiecărei membre. Totuși, pentru că ați ales alt drum în comparație cu alte trupe de fete, nu aveți parte de momente grele?
CL:  Cred că pauza de doi ani dinaintea celui de-al doilea album al nostru a fost cea mai grea încercare. Mă simt de parcă am trecut peste un munte uriaș. Personal, este ceva foarte nou pentru mine, deoarece au trecut patru ani de la lansarea primului nostru album. Zilele astea, faptul că suntem ocupate mă face să mă simt bine.
DARA: Eram mai îngrijorate de diferența dintre viziunea noastră și cea a publicului. Ce auzim de obicei sunt lucruri de genul „Sunt un grup atât de unic!” și auzim asta chiar și atunci când încercăm să fim drăguțe. Din cauza asta spunem mereu că suntem un grup mixt și nu unul de fete. (râde)
MINZY: Stilul de viață al unei vedete este de obicei obositor. Dacă eram oameni simpli ar fi fost foarte multe lucruri pe care nu le-am fi putut experimenta. De aceea nu cred că a trebuit să trec prin perioade grele din cauza culorii unice pe care noi, 2NE1, o avem.
BOM: Dacă spun că scopul meu este să ajung la 100, atunci eu sunt încă la 50, deci nu cred că am trecut încă prin destule momente grele. Încă sunt multe lucruri pe care vrem să vi le arătăm.

3.) Nylon Korea: Care este poziția curentă pe care 2NE1 o au?
Minzy: Unii încă ne mai numesc juniori, dar tocmai ne-am lansat al doilea album. Cred că e prea devreme pentru a judeca.
CL:  Să fiu sinceră noi nu avem niciun gând egoist asupra poziției noastre. Personal cred că e din cauza fanteziilor noastre legate de muzică. Se spune că vei încerca ceva nou atunci când nu mai știi nimic. Dacă știm prea multe ne va fi frică să ne mai provocăm.
DARA: Se spune că e greu pentru un grup să se mențină în industrie mai mult de 5 ani. Nu cu mult după ce am auzit asta am lansat melodia „Missing You”. Atunci mă gândeam că într-adevăr ar putea fi ultima dată.
“The love of my young days is ending like this
You have to be happy
Even if a long time passes by, we’ll still remember each other
Those times when there was still “us”
Când am auzit versurile, am crezut că Teddy ne-a scris un cântec de rămas bun. După ce am trecut acest munte m-am simțit mai bine. Deci în final este un nou început.
Bom: Visul meu este să devin un muzician cunoscut precum domnul Cho Yong Pil. Cred că e amuzant, dar ca muzicieni, o dată ce am început trebuie să alergăm până la final.

4.) Nylon Korea: 2NE1 au trecut deja peste un vârf și simt că voi treceți peste linia de aur a vârstei cu maturitatea pe care ați câștigat-o în ultimii ani.
DARA: Cred că este din cauza faptului că am vrut să încercăm ceva nou înaintea albumului. Faptul că CL a compus câteva cântece ne-a dat putere.
BOM: Eu cred că e din cauza faptului că 2NE1 au multe părți nemaivăzute. Nu crezi că am ajuns până aici fiindcă suntem o combinație bună?

5.) Nylon Korea: Nu vă simțiți impresionate sau depășite de situație fiindcă trăiți ca și 2NE1?
BOM: În timpul perioadei de debut eram foarte depășite de situație. Modul în care m-am comportat și felul în care mă gândeam că sunt diferită.  Nu știam cum să mă descurc cu răspunsul publicului. Însă acum cred că totul e foarte distactiv.
MINZY: Preferăm să simțim nevoia de a arăta părțile noastre fresh și diferite publicului.

6.) Nylon Korea: Care este lucrul „cel mai 2NE1”?
MINZY:  Mă simt cel mai bine atunci când dansez și cred că asta este ceva ce se potrivește foarte bine cu 2NE1.
BOM: Lucrul acela este forma pe care 2NE1 o are. Uneori sunt supărată fiindcă oamenii mă judecă numai după aparențe. Cred că sunt foarte puțini oameni care știu că am o pasiunea foarte mare pentru cântat.
DARA: Culoarea și caracterul diferit al făecărei membre.
CL: Sunt momente în care gândesc „Oh, deci asta cred oamenii despre 2NE1.” , dar nu există o imagine care să definească o regulă pentru noi.  Sper că suntem echipa care nu poate fi limitată în spatele niciunei bariere.

7.) Nylon Korea: Care este cel mai bun talent al fetelor din 2NE1?
CL: Visatul cu ochii deschiși. Am foarte multă imaginație. Oamenii spun că cei care visează cu ochii deschiși sunt foarte creativi, dar uneori sunt momente în care este dureros să ai atât de multe gânduri.
MINZY: Din moment ce iubesc artele pop, visul meu este să creez capodopere precum cele ale lui Andy Warhol. Uneori dăruiesc desenele mele altora drept cadou.
BOM: Faptul că sunt sinceră. Arătăm publicului natura noastră adevărată în locul imaginilor false.
DARA: Nu am un talent exact, dar sunt bună la făcut multe lucruri. Au fost momente în care eram complexată din cauza lipsei mele de talent. În timp ce celelalte fete din 2NE1 sunt bune la dans, rap și voce, atunci când vine vorba de talentul meu ar trebui să spun personalitatea mea colorată? (râde)

8.) Nylon Korea: Care este substantivul care vă descrie cel mai bine?
BOM: Naivitatea. Dar am învățat că nu e mereu bine să fii naiv. (râde)
DARA: Krung Krung. Nu este un cuvând care are un sens anume, dar pe vremea când locuiam în Filipine, prietenii m-au făcut să mă simt unică și specială din cauza acestei porecle. Cred că este suficient cât să mă descrie.
CL: Cred că numele meu este un substantiv care mă descrie perfect. Este alcătuit din „Chae”, care înseamnă „culoare” și „Rin”, care înseamnă girafă. La un loc înseamnă că sunt un unicorn cu o varietate de culori și în modul acesta sunt eu, cea care preferă o varietate de lucruri.
MINZY: Autenticitatea. Autenticitatea de a nu fi ipocrită și de a nu tremura ușor în fața a ceva.

9.) Nylon Korea: Când crește mândria voastră de muzicieni?
MINZY: Când suntem pe scenă, desigur. Când urc pe scenă am o atitudine de „Toată lumea e terminată!”
CL: Mă bucur doar de muzică și de cântat. Nu gândesc „Genul meu de muzică ar trebui să fie așa!”. Ca și cântăreață cred că mă concentrez pe cum să „diger” melodiile 2NE1. Nu trăiesc ca cineva care spune „Sunt o persoană de genul ăsta!”

10.) Nylon Korea: A fost o perioadă în care ați gândit „Timpul meu a sosit!” ?
DARA: Când am cântat „Good to you”. Eram îngrijorată că vocea mea prea fină va aduce momente grele în timpul promoțiilor 2NE1, dar în „Good to you” am cântat refrenul. Refrenul este cântat de obicei de către cineva cu o voce puternică și care cântă bine, nu-i așa? Cânt asta cu vocea mea fină (slabă). Nu pot uita distracția din timpul înregistrărilor. (râde)
BOM: Când nu vorbesc prea mult, oamenii mă văd ca pe o persoană rece. Sunt recunoscătoare pentru că fac parte din Roommate. În sfârșit am ocazia să dovedesc asta. (că nu sunt o persoană rece)

Sursa:  scans by DC2NE1 &  @whitewood_cl
Credits: YG Ladies
RO TRANS: Jojo Meow@YGFR
Shared by 2NE1 Romania

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Madd
Blackjack

Puncte : 1782
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 30
Localizare : Brasov

MesajSubiect: Re: [2014.04.20] Interviul fetelor din 2NE1 pentru Nylon Korea   Sam 03 Mai 2014, 00:29

De asta le iubesc pe fete. Se poarta exact asa cum simt si sunt sincere tot timpul. Respect.

ok! 
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2014.04.20] Interviul fetelor din 2NE1 pentru Nylon Korea
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» AJUTOOOOOORRR FETELOR VA ROG

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
2NE1 Romania :: Media :: Interviuri-
Mergi direct la: