2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Interviul 2NE1 pentru MuMo

In jos 
AutorMesaj
YunMin
Moderator

Puncte : 3390
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/09/2011
Varsta : 20
Localizare : Sighisoara

MesajSubiect: Interviul 2NE1 pentru MuMo   Vin 11 Noi 2011, 05:34

Î1. Spuneţi-ne ce să ascultăm la piesa de debut japonez, “GO AWAY”.

CL: Tema cântecului este iubirea neîmpărtăşită, dar în loc de a fi un cântec trist... dureros... este unul care îţi calmează inima într-o clipă.
B: Melodia la fel şi ritmul este bun şi este un cântec care cu siguranţă te enrgizează!
D: Performanţa pe scenă se revarsă ca o poveste cu un ton muzical, aşa că daţi atenţie şi acestui fapt.
M: În timp ce te afli într-o iubire neîmpărtăşită, este un cântec care atrage parte cool şi puternică a femeilor şi simţi că reprezintă sentimentele femeilor! Este de asemenea 1 ultimul cântec pe care la folosit în bisuri din moment ce toată lumea cântă, dansează şi devin încântaţi!

Î2. 2NE1 a pus mult efort în acest videoclip care sunt părţile cele mai importante din versiunea japoneză?
CL: De fapt, desenele pe care le-am făcut au fost incluse. În scena în care eram toate 4 în cameră, în fundal era un desen de-al meu. (timidă)
B: Am putut să fac scena cu baia cu balonaşe pe care o vroiam de mult timp. Vă rog concentraţivă pe conceptul uşor sexy şi drăguţ.
D: M-am jucat cu pisica mea (inimioară). A apărut doar pentru un moment, dar a fost foarte drăguţ!
M: M-am jucat cu câinele meu minunat, Dougie, care purta o pălărie de aceeaşi culoare ca a mea. Am vrut să-i dau premiul pentru Cea Mai Bună Actriţă. (râde)

Î3. În "GO AWAY, versurile arată puterea unei fete când este vorba de iubire neîmpărtăşită, dar pentru voi, când experimentaţi o astfel de situaţie, ce fel de comportament sau acţiuni aţi avea?
CL: Este un secret... (râde)
B: Mm~ Cred că depinde de tipul de persoană. S-ar putea să devin chiar agresivă... Depinde de la caz la caz, cred?
D: Nu am multă experienţă în dragoste aşa că nu ştiu, dar cred că aş fi ca versurile din “IT HURTS” şi aş plânge aşteptând să se întoarcă.. sau ceva de acest gen, cred. Dar vreau să fiu tare în legătură cu asta ca fata din “GO AWAY”!
M: Nu am experienţă în dragoste. (timidă) Sunt tipul care nu-şi exprimă sentimentele, aşa că mintea şi comportamentul mele vor fi probabil amestecate. Ceva de genul, mintea mea va fi ca “GO AWAY”, dar comportamentul ca “IT HURTS”.

Î4. Din moment ce aţi menţionat asta, ce să ascultăm la piesa "IT HURTS"?
CL: Este o baladă jazz şi vreau ca oamenii să o asculte cu atenţie şi să se conecteze cu versurile vorbesc despre sentimentele unei femei delicate.
B: În timp ce o înregistram, am fost copleşită de sentimente aşa că cântam plângând, prin urmare, dacă asculţi cu atenţie cântecul, poţi să auzi glasul meu care plânge.
D: Îl recomand deoarece este un cântec pe care îl poţi asculta toată ziua fără să te plictiseşti. VĂ rugăm să vă intoxicaţi cu vocile noastre. (râde)
M: Cred că conţinutul versurilor exprimă ceva ce ai experimentat cel puţin o dată ca femeie, aşa că aspectul în care se referă la asta?

Î5: Desigur, atunci când menţionezi 2NE1, este vorba despre cântat şi interpretare dar stilul fashion unic este de asemenea un subiect fierbinte, deci, care este sfatul pentru un stil de îmbrăcăminte normală?
CL: Lucrul la care mă gândesc cel mai mult este dacă se potriveşte sau nu cu mine. recent, am avut un stil simplu!
B: Îmi plac pantalonii scurţi, aşa că îi port des sau port o fustă mini. De asemenea, îmi plac lucrurile care au un design body-fitting.
D: Lucrul important este să te poţi relaxa, şi cu asta poţi avea cu uşurinţă un "punct". De exemplu, să asortezi un tricotaj simplu cu adidaşi coloraţi.
M: Mă îmbrac în funcţie de starea mea de spirit. Băieţesc sau drăguţ, există într-adevăr o varietate!

Î6. În sfârşit, primul “YG Family Concert” japonez va avea loc anul viitor, dar vă rugăm să ne lăsaţi să vă aflăm nerăbdarea.
CL: Nu doar 2NE1, va fi şi BIGBANG, Gummy, Se7en şi alţi artişti la un loc aşa că cred că va fi foarte distractiv.
B: Să avem o oportunitate ca YG Family să se adune împreună este ceva destul de rar, aşa că eu cred că este un concert cu adevărat preţios.
D: Vreau să cânt piesele artiştilor noştri mai mari şi să colaborez cu ei!
M: Sunt încântată să creez o scenă cu artişti care au caractere diferite faţă de ale noastre.

Sursa: Mumo via ygfamilyy on Tumblr
Trad. eng: aNono@ygladies.com
Trad. rom: YunMin@TuaeniwonRo
Credits: ygunited
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Interviul 2NE1 pentru MuMo
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
2NE1 Romania :: Media :: Interviuri-
Mergi direct la: