2NE1 Romania
Bine ai venit pe forumul 2NE1 Romania! Te rugăm să te înregistrezi/loghezi ca să poţi avea acces la toate secţiunile forumului.

Dacă ai uitat username şi/sau parola, contactează-ne pe adresa yg2ne1.romania@yahoo.com şi te vom ajuta să le recuperezi.

Have fun! ^.^

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

“Noi suntem originale” – Interviu pentru revista Bling nr.74/aprilie 2011

In jos 
AutorMesaj
RIOT483
Moderator

Puncte : 3321
Reputatie : 3
Data de inscriere : 10/09/2011
Varsta : 24
Localizare : Oradea

MesajSubiect: “Noi suntem originale” – Interviu pentru revista Bling nr.74/aprilie 2011   Joi 14 Iun 2012, 11:00

Fetele au fost aşa dintotdeauna. Bineînţeles, chiar şi acum încă sunt. Nu a mai existat acest stil al unui grup de fete, nu acum, posibil niciodată. Într-o lume înnebunită să urmeze trendul, aceste fete sunt încăpăţânate, astefel rămânând la stilul original şi puternic.

Interviavator: Ca să performaţi pe scenă e nevoie de mult timp de pretire, nu-I aşa?
CL: E adevărat, dar iubesc acel timp cel mai mult. Artunci îmi vin ideile pentru costume sau videoclipuri. Când mă pregătesc şi mă gândesc la tot felul de idei, bătăile inimii mi se accelerează. În momentul în care urc pe scenă devin puţin nebună. Hahaha.

Intervievator: De aceea strigaţi “Nolza” înainte de a urca pe scenă?
Sandara: Cred că asta ne facem să ne simţim mai confortabil. Când eşti entuziasmat, primeşti putere şi te face de asemenea să t simţi bine!
Park Bom: În acel moment, nu mă simt ca Park Bom, ci mai degrabă ca o persoană diferită. Dacă urc pe scenă în postura de Park Bom, simt că aş fi atât de ruşinată, încât nu aş putea să cant cum trebuie. Când eram stagiară, am intrat în multe belele din cauza asta. Chiar primisesem un professor străin care să mă ajute. Mulţumită profesorului, Park Bom a putut a putut să arate carismă şi o imagine nu chiar ale lui Park Bom.

Intervievator: Trebuie să fie multe lucruri pe care doriţi să le faceţi, dar din cauza antrenamentelor cât timp eraţi mici şi programul 2ne1 foarte ocupat de acum, nu prea aveţi timp.
Minji: Avem posibilitatea să experimentăm lucruri pe care prietenii noştrii nu pot, să învăţăm lucruri pe care ei nu le pot face, ceea ce e într-un fel drăguţ. Pentru zonele la care nu ne pricepem atât de bine, citim din cărţi.
În ultima vreme, m-am concentrate pe asta cel mai mult. După ce cumpăr o carte, notez când am început-o şi cât timp mi-a luat să o citesc. În plac romanele şi de asemenea cele misterioase. Carte ape care am citit-o cu puţin timp în urmă a fost distractivă. Se numea “Today it`s Service Day” şi am primit-o cadou.

Intervievator: Dar restul membrelor?
Park Bom: Eu am mers la colegiu pentru o scurtă perioadă de timp… ei bine, mie nu mi-a fost dor de citit şi nici în particular nu mă dau în vânt după el.

Intervievator: Şi nu e din cauză că ai trecut deja prin asta?
Park Bom: Ah~ Nu am vrut să ajung aşa de departe!De fapt, e adevărat. Dar acum că am petrecut atâţia ani pentru antrenemantele şi promoţiile 2ne1 împreună, încât îmi doresc să ies afara câteodată…

Intervievator: Şi ce-ţi doreşti cel mai mult?
Park Bom: Un iubit!
Intervievator: Sandara, şi tu?
Sandara: Şi eu vreau să mă concentrez cel mai mult pe iubire… ah, nu, nu contează. Trebuie să mă concentrez cel mai mult pe muncă! Dar chiar şi dacă mă concentrez pe iubire, îmi pot face munca cum trebuie~.
Intervievator: Cel mai tânără e cea mai matură.
Minji: Hahaha, asta e ceea ce credeţi? Cred că am mai auzit asta şi înainte.
Intervievator: Dar tu CL?
CL: Să fiu sinceră, îmi petrec timpul zilele astea gândindu-mă la promovarea din Japonia. E minunat că avem tot felul de ocazii fantastice, dar mă întreb dacă e momentul potrivit. Poate ar trebui să încercăm să fim mai celebre în Coreea. Deoarece e prima nostră oara când am părăsit ţara, a fost ceva destul de serios.

Intervievator: Aveţi încrederea că, din moment ce sunteţi populare în Coreea, ve-ţi fi populare şi în America?
CL: Hahaha, nu e chiar aşa. Cred că dacă dau tot ce am mai bun acolo unde sunt, aşa e cel mai bine.Lui Will.I.Am i-a plăcut imaginea mea în Coreea, deoarece internetul nu are limite. Chiar dacă nu înţelegi limba, tot poţi iubi muzica.

Intervievator: Celalalte membre trebuie să vrea ceva să facă înafara trupei.
CL: Încă trebuie să ne îmbunătăţim. Cât suntem 2ne1 împreună, vreau să adun mai multă experienţă. Mai târziu, dacă ne pregătim, vom putea face şi alte lucruri atunci şi nu va fi prea târziu. Dar în momentul de faţă, să cântăm solo sau alte lucruri din industria divertismentului, ar fi egoist din partea noastră.
Park Bom: Şi mie îmi place unde ne situăm acum. Dar hip-hopul ar fi distractiv. Nu e în trend acum, dar ar fi amuzant să purtăm pantaloni largi. Hahaha.
Minji: Dacă aş putea încerca ceva diferit, ar fi să fiu o maknae fresh, deschisă, şi drăguţă.

Intervievator: O mulţime de lume vă urmează stilul. Voi fetelor sunte-ţi fashion icons.
CL: Doar iubim moda, atâta tot. Adidas Originals şi Jeremy Scott sunt mărci pe care le-am plăcut de la început.
Sandara: Chiar dacă nu accesorizezi, e tot cool! Plus că sunt foarte confortabile.

Intervievator: Atunci, ce le fac pe 2ne1 originale?
Sandara: Huh, asta e greu. Hm…pentru mine, palmierul (coafura)?
CL: Hahaha.
Sandara: Ah! TamTam pe care CL mi l-a făcut (în “2NE1 TV”, CL i-a făcut Sandarei o păpuşă drept cadou)! Asta e foarte original. Şi…hm… carisma mea din şcoala elementară. Hahaha.
Park Bom: Vocea mea! Şi stilul meu, înfăţişarea mea, Park Bom însăşi este originală!
Minji: Deoarece sunt încă tânără, nu sunt sigură ce mă face originală…faptul că sunt cea mai tânără din YG? Vreau să fiu o maknae bună, una legendară, originală.
CL: Nu cred că e cineva pe lumea asta care nu e original. Chiar dacă încerci să găsesşi aceiaşi oameni, to nu vor fi la fel.
Sandara: Tot ce e legat de CL e original. În special aegyo-ul său!
CL: Aigoo.

Intervievator: Ce vă place de obicei să purtaţi?
Minji: Mie, pantaloni de trening. Am câteva perechi negre. Am vazut fani care mă desenau în ei.
Sandara: În momentul de faţă, Sunt ataşată de pantofii cu aripi al lui Jeremy Scott.
Park Bom: Mie, hainele scurte. Hahaha.
Sandara: Toată lumea cunoaşte acele picioare “Beauty Queen”

Intervievator: Acesta a fost interviul nostru pasional!

Sursa: Revista Bling (nr. din aprilie 2011)
Tradus(EN) şi postat de: Ilakis_Sekar (odasekar@gmail.com)
Tradus(RO): Oana Vaşarhelyi – RIOT483@yahoo.com
Credits:[url=http://koreanupdates.com/2011/04/17/2ne1-we-are-originalsbling-magazine-interview-issue-74-april/ ]KOREANUPDATES[/url]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://www.facebook.com/V.OANAA
_lLala
Blackjack

Puncte : 2221
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/11/2012
Varsta : 25
Localizare : Craiova

MesajSubiect: Re: “Noi suntem originale” – Interviu pentru revista Bling nr.74/aprilie 2011   Vin 09 Noi 2012, 10:21

Cat de dragute sunt :x chiar modeste pot spune <3 le iubesc!!
Saraca Bom, ea chiar vrea un iubit T_T ehehe
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://blue-bigbang.tumblr.com/

“Noi suntem originale” – Interviu pentru revista Bling nr.74/aprilie 2011
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
2NE1 Romania :: Media :: Interviuri-
Mergi direct la: